Nechtový dizajn

Image


Nechtová dizajnérka Majka Danišová, tel. 0904 469 437


 

Gélové a akrylové nechty predstavujú moderný spôsob ako upraviť vaše ruky do okúzľujúcej podoby. Pri využití technických možnosti dnešnej doby môže mať krásne nechty každá dáma, a to vo veľmi krátkom čase. Kvalitné a dobre nasadené gélové či akrylové nechty sú navyše odolné voči bežnému mechanickému poškodeniu, majú pomerne dlhú životnosť, vyzerajú prirodzene a sú zdravotne nezávadné. Gélové a akrylové nechty sú vhodné pre ženy všetkých vekových kategórii. Správne zvolený tvar nechtov môže zmeniť tvar ruky, predĺžiť prsty.

Akrylové nechty

Na modeláciu akrylových nechtov je potrebný akrylový prášok a kvapalina liquid, ktorá zaručí tvrdnutie hmoty na vzduchu. Často sa tieto nechty nesprávne označujú aj ako živicové alebo dokonca porcelánové. Akryl je absolútnou špičkou vo svete, dnešné materiály sú oveľa kvalitnejšie než pred rokmi, naprávajú zlú povesť akrylu. Akryl je materiálovo pevnejší ako gél, nechty môžu byť tenké, s akrylom sa može meniť tvar nechtov na bridge, edge, pipe, alebo klasiku – hranaté alebo do oblúku. Akryl je vhodné zvoliť vtedy, ak sú nechty viac namáhané.

Gélové nechty

Modernejšia je gélová technika, pri ktorej sa necht dotvára gélom a potom tvrdne pod UV lampou. Necht sa modeluje na tip alebo šablónu. Dĺžka gélových nechtov je individuálna, záleží len na Vás, akú si zvolíte. Pri voľbe dĺžky prihliadajte na vaše povolanie. Gélové nechty sa odporúčajú ak sa prirodzený necht láme, štiepi či nedokáže dorásť. Gélové nechty pomáhajú spevniť slabé a lámavé prirodzené nechty. Necht rovnako ako pri gelových či akrylových, rastie spolu s prirodzeným, preto sa musí po 3-4 týždňoch doplniť.

Ak sa však vaše pazúriky dostanú do rúk nešikovnej manikérky, riskujete, že sa Vám nebudú držat a vytvoria sa Vám nepekné vzduchové bubliny. Dajte si preto záležať nielen na výbere metódy, ale aj manikérky!

 

 

Starostlivosť o nechty

    * gélové nechty si nestrihajte a ani necvikajte. Ak ich chcete skrátiť, použite pilník

    * odporúčame používať zrnitejšie pilníky

    * na odlakovanie nechtov používajte jedine bezacetónový odlakovač

    * navštívte vašu nechtovú dizajnérku pri nalomení alebo poškodení nechtu

    * odlomený necht si neprilepujte, neodborným zásahom vám hrozí riziko infekcie

    * naučte sa používať bruška prstov ( práca na počítači, otváranie dverí auta a pod.)

    * dĺžku nechtov prispôsobte vašej práci,pri domácich prácach používajte ochranné rukavice

    * vyvarujete sa nárazom

    * ak už nechcete mať gélové či akrylové nechty, neodstraňujte si ich samé (pri ich

       odstraňovaní si poškodzujete svoje vlastné).

 

 
Pre návštevníkov
FotogalériaKniha návštev

 
 Seitenanfang